Христос народився! Славімо Його!

В цій статті ми коротко ознайомимось з новорічними святами в Україні.

Наталія Сіра (Nataliya Sira) / 6.1.2018

Новорічні мелодії та свіжий аромат ялини вже наповнюють передсвяткове повітря. Всі чекали на це цілий рік, і от, нарешті, новорічні свята і з ними можливість побути вдома з рідними і відпочити від робочих буднів. А наскільки ж прекрасні святкові ілюмінації і оздоби, які очікують перехожих на кожному куточку великих міст! Новорічні свята — це насамперед домашнє тепло. Так, це саме тоді, коли білі сніжинки накривають всі оселі, перетворюючи місто на зимове царство, і коли температура за вікном опускається до -10°C, або ж навіть до -20°C, домашнє тепло в оточенні наших рідних стає безцінним. До цього міксу тепла в оселі, протиставленому холоду надворі, додаємо подарунки, смачні святкові страви і ось воно, справжнє новорічне чудо! Можливо й саме очікування святкування надає цим подіям ще більшого значення, адже Новий рік, як і Різдво лише один раз в році.

ялинки у Києві. Фото: flickr (Adam Lederer)

Великим передноворічним церковним святом, що сигналізує прибуття новорічних свят, являється День Святого Миколая, який в Україні святкують 19 грудня. На цей день очікують з цікавістю всі українські діти, адже саме в ніч на Святого Миколая відбувається диво: кажуть, що Миколай відвідує всіх чемних діток під час сну і залишає їм подарунки під подушкою, це можуть бути солодощі, книги, іграшки, або ж те, що діти попросили у Миколая заздалегідь, написавши йому листа. Цікаво, що традиції пов’язані з цим святом народились в Німеччині і пізніше були перейняті багатьма країнами Європи.

Наступне свято — Новий рік. В ніч з 31 грудня на 1 січня вся країна святкує прихід нового року з танцями, музикою і нічним застіллям. Зазвичай українці проводять це світське свято в компанії друзів, рідше з рідними.

Найважливішою релігійною подією зимового періоду є Різдво, народження Ісуса Христа в Україні святкується 7 січня за Юліанським календарем. Як відомо, цей календар був запроваджений ще у 46 році до н.е. Юлієм Цезарем в Римі, та у зв’язку з його неточністю у XVI столітті Католицька Церква перейшла на Григоріанський календар (календар Папи Римського Григорія XIII). В Україні Григоріанський календар було введено у 1918 році, попри це Українська Православна Церква і Українська Греко-Католицька Церква продовжують слідувати Юліанському календарю, який відстає від Григоріанського церковного календаря на 13 діб. Останнім часом питання щодо можливого переходу церкви на Григоріанський календар є дуже актуальним в українському суспільстві. Так, наприклад, у 2017 році було прийнято надати дню 25 грудня, тобто католицькому Різдву за Григоріанським календарем, статусу святкового, неробочого дня. Можливо в майбутньому це приведе до того, що й в Україні Різдво буде святкуватись 25 грудня.

Як би воно там не було, але перед Різдвом буде завжди Свят Вечір. 6 січня українці збираються зі своїми рідними вечором, щоб разом зустріти першу зорю на небі, яка і повідомить про народження Ісуса Христа. Традиційно готуються 12 пісних страв і після заходу сонця починають ходити колядники. За цим посиланням ви можете послухати одну із моїх улюблених новорічних мелодій у виконанні Олега Скрипки та Ле Гранд Оркестру “Щедрик”.

Загалом різдвяні свята в українському суспільстві тісно пов’язані з церквою і крім радості отриманої від перебування з рідними, чи від куштування смачних страв, більшість українських сімей надає неабиякої важливості і відвідуванню божественних літургій.

Автор

Наталія Сіра (Україна)

Освіта: Іноземні мови для міжнародної комунікації і співробітництва.

Мови: українська, італійська, англійська, російська, німецька.

Європа — це…більше можливостей для кожного!

Author: Anja

Share This Post On

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

css.php